ALBI GRY
STRATEGICZNE


Powrót do gier planszowych

Marco Polo
Zaawansowana Gra Roku 2016


Gra Marco Polo została laureatem nagrody Zaawansowana Gra Roku 2016. Doceniło ją także wielu graczy w Polsce. Przemyślana mechanika, zminimalizowany wpływ losowości i piękna szata grafi czna dają graczom planszówkową rozrywkę na najwyższym poziomie. „Euro majstersztyk”, w którym masz wiele celów do osiągnięcia i jeszcze więcej dróg, które do nich prowadzą. Grę cechuje wysoka regrywalność, ze względu na zróżnicowane przymioty postaci i dużą ilość akcji do wykonania.

Gloomhaven
JUŻ WKRÓTCE


Gloomhaven to gra kooperacyjna, w której gracze będą walczyć z potworami i realizować swoje indywidualne cele. Gra toczy się w trybie kampanii, podczas której grupa graczy korzysta z Księgi Scenariuszy, przechodząc kolejne przygody i wraz z postępami odblokowując nowe elementy. Każdy poznany scenariusz może również posłużyć jako osobna misja rozgrywana poza kampanią.

Anachrony - NOWOŚĆ
Rewelacyjne połączenie science – fiction, z niezwykłą historią


Wydawaj rozkazy potężnym egzoszkieletom, przemierzaj szczeliny w czasie i poprowadź swoją ścieżkę przez apokaliptyczną przeszłość w epickiej grze planszowej science fiction! Koniec XXVI wieku Ziemia powstaje z katastrofalnej eksplozji, która zgładziła większość populacji i sprawiła, że powierzchnia naszej planety stała się niezdatna do zamieszkania. Ocalała ludzkość rozdzieliła się na cztery całkowicie różne ideologie – na Ścieżki: Harmonii, Postępu i Zbawienia. Między Wyznawcami Ścieżek panuje kruchy pokój, żyją niemal całkowicie odizolowani od siebie. Teraz jeszcze straszniejszy kataklizm pojawił się na horyzoncie: asteroida zmierza w kierunku Ziemi. Technologia podróży w czasie, odkryta po poprzednim kataklizmie jest najlepszym narzędziem, by przygotować się na zbliżające się Uderzenie; Liderzy muszą zdecydować czy uznają je za zagrożenie czy potencjalną szansę. Liczba graczy: 1 - 4 osoby. Wiek: od 15 lat. Czas gry: ok. 30 - 120 minut.

Anachrony [dodatek]
MODUŁY PIONIERZY NOWEJ ZIEMI I STRAŻNICY RADY


Moduł Pionierzy Nowej Ziemi rozszerza rozgrywkę Anachrony o nową Akcję – Przygodę – dostępną na osobnej mini-planszy. Podczas wykonywania tej Akcji gracze używają swoich Egzoszkieletów by opuścić bezpieczne stolice swoich Ścieżek i stawić czoła niebezpieczeństwom Odludzia – surowego krajobrazu Nowej Ziemi.

Marco Polo
I TY ZOSTAŃ WIELKIM PODRÓŻNIKIEM!


W Marco Polo gracze wcielają się w role współpracowników wielkiego podróżnika i odkrywcy. Każdy gracz stara się, poprzez realizację kontraktów oraz odwiedzanie możliwie największej liczby bogatych miast, zgromadzić punkty. Zrealizowane kontrakty zapewniają nie tylko punkty zwycięstwa, ale także zniżki oraz możliwość skorzystania z pewnych przywilejów w miastach, które zostaną odwiedzone. Ponadto, pozwalają na końcu gry zrealizować cele. Na koniec gry zwycięzcą zostaje gracz, który zgromadzi najwięcej punktów.

Pudełko zawiera:

1 planszę, 1 znacznik pierwszego gracza, 1 instrukcja + suplement, 4 pomoce graczy, 4 plansze graczy, 10 żetonów postaci, 16 żetonów miast, 26 kolorowych kości, 40 żetonów monet, 44 żetony kontraktów, 53 karty, 123 drewniane elementy.

Lorenzo Il Magnifico
GRA STRATEGICZNA Z ZEROWYM WPŁYWEM PRZYPADKU


Lorenzo Il Magnifi co to planszówka, która przeniesie cię do renesansowej Florencji, gdzie, by wygrać, będziesz musiał skrupulatnie przemyśleć każdy ruch i opracować strategię. Dróg do zwycięstwa jest wiele, jednak na każdej z nich czekają wyzwania i przeciwnicy. W grze nie decyduje przypadek, a twoje umiejętności planowania, zjednywania sobie ważnych osobistości i pomnażania bogactw. Zrealizowane kontrakty zapewniają nie tylko punkty zwycięstwa, ale także zniżki oraz możliwość skorzystania z przywilejów w miastach, które zostaną odwiedzone.

Na koniec gry zwycięzcą zostaje gracz, który zgromadzi najwięcej punktów.

Pudełko zawiera:

1 planszę do gry, 4 tabliczki graczy, 4 osobiste tabliczki bonusowe, 21 tabliczek ekskomuniki, 4 tabliczki zakrywające, 16 rolek członków rodziny, 16 naklejek, 16 tarczy znaczników, 12 kostek ekskomuniki, 3 kostki do gry, 96 kart działań, 20 kart postaci, 63 drewniane figurki zasobów (drewno, kamienie, słudzy), 33 monety, instrukcję, 3 skrócone instrukcje.

Karak
GRA RPG


W grze Karak każdy gracz prowadzi przez labirynt, znajdujący się w podziemiach tytułowego zamku, jednego z sześciu śmiałków. Kafelek po kafelku, gracze odkrywają labirynt, spotykają w nim potwory, z którymi muszą walczyć, zdobywają wyposażenie i zaklęcia, które mogą wykorzystać do tego, aby stać się silniejszymi, a przede wszystkim zbierają skarby, których znalezienie zapewni im bogactwo. Zwycięzcą, a zarazem prawdziwym czempionem Karaku, zostaje gracz posiadający najwięcej skarbów. Gra bogato wyposażona i pięknie ilustrowana.

Pudełko zawiera:

80 płytek podziemi, 6 pionków bohaterów, 5 podstawek, 6 kart bohaterów, 5 arkuszy wyposażenia, 30 żetonów punktów wytrzymałości, 1 woreczek na żetony, potwory i skarby, 43 żetony potworów, 10 żetonów skrzyń ze skarbami, 2 kości, 1 żeton klątwy, księgę z ilustracjami, instrukcję.

Ominoes
GRA W KOŚCI ZE STAROŻYTNEGO EGIPTU


W tej abstrakcyjnej strategii dla 2 – 4 graczy należy gromadzić wielbionych przez siebie bogów – Horusa, Ra, Apepa oraz Kherpi. Bogowie dają niezbędne do wygranej punkty, ale aby ich zdobyć, musisz opracować skuteczną taktykę.

Pudełko zawiera:

Planszę dwustronną, 26 szt. kości do gry – Omino, tor punktacji, 4 walce do gry z 4 naklejkami, zasady gry.


Katalog gier planszowych
PDF - 5MB


Pełna oferta gier planszowych od Albi - gry strategiczne,
gry towarzyskie, gry dla dzieci i dorosłych.