ALBI GRY
STRATEGICZNE


Powrót do gier planszowych

Marco Polo
Zaawansowana Gra Roku 2016


Gra Marco Polo została laureatem nagrody Zaawansowana Gra Roku 2016. Doceniło ją także wielu graczy w Polsce. Przemyślana mechanika, zminimalizowany wpływ losowości i piękna szata grafi czna dają graczom planszówkową rozrywkę na najwyższym poziomie. „Euro majstersztyk”, w którym masz wiele celów do osiągnięcia i jeszcze więcej dróg, które do nich prowadzą. Grę cechuje wysoka regrywalność, ze względu na zróżnicowane przymioty postaci i dużą ilość akcji do wykonania.

Marco Polo
I TY ZOSTAŃ WIELKIM PODRÓŻNIKIEM!


W Marco Polo gracze wcielają się w role współpracowników wielkiego podróżnika i odkrywcy. Każdy gracz stara się, poprzez realizację kontraktów oraz odwiedzanie możliwie największej liczby bogatych miast, zgromadzić punkty. Zrealizowane kontrakty zapewniają nie tylko punkty zwycięstwa, ale także zniżki oraz możliwość skorzystania z pewnych przywilejów w miastach, które zostaną odwiedzone. Ponadto, pozwalają na końcu gry zrealizować cele. Na koniec gry zwycięzcą zostaje gracz, który zgromadzi najwięcej punktów.

Pudełko zawiera:

1 planszę, 1 znacznik pierwszego gracza, 1 instrukcja + suplement, 4 pomoce graczy, 4 plansze graczy, 10 żetonów postaci, 16 żetonów miast, 26 kolorowych kości, 40 żetonów monet, 44 żetony kontraktów, 53 karty, 123 drewniane elementy.

Lorenzo Il Magnifico
GRA STRATEGICZNA Z ZEROWYM WPŁYWEM PRZYPADKU


Lorenzo Il Magnifi co to planszówka, która przeniesie cię do renesansowej Florencji, gdzie, by wygrać, będziesz musiał skrupulatnie przemyśleć każdy ruch i opracować strategię. Dróg do zwycięstwa jest wiele, jednak na każdej z nich czekają wyzwania i przeciwnicy. W grze nie decyduje przypadek, a twoje umiejętności planowania, zjednywania sobie ważnych osobistości i pomnażania bogactw. Zrealizowane kontrakty zapewniają nie tylko punkty zwycięstwa, ale także zniżki oraz możliwość skorzystania z przywilejów w miastach, które zostaną odwiedzone.

Na koniec gry zwycięzcą zostaje gracz, który zgromadzi najwięcej punktów.

Pudełko zawiera:

1 planszę do gry, 4 tabliczki graczy, 4 osobiste tabliczki bonusowe, 21 tabliczek ekskomuniki, 4 tabliczki zakrywające, 16 rolek członków rodziny, 16 naklejek, 16 tarczy znaczników, 12 kostek ekskomuniki, 3 kostki do gry, 96 kart działań, 20 kart postaci, 63 drewniane figurki zasobów (drewno, kamienie, słudzy), 33 monety, instrukcję, 3 skrócone instrukcje.

Karak
GRA RPG


W grze Karak każdy gracz prowadzi przez labirynt, znajdujący się w podziemiach tytułowego zamku, jednego z sześciu śmiałków. Kafelek po kafelku, gracze odkrywają labirynt, spotykają w nim potwory, z którymi muszą walczyć, zdobywają wyposażenie i zaklęcia, które mogą wykorzystać do tego, aby stać się silniejszymi, a przede wszystkim zbierają skarby, których znalezienie zapewni im bogactwo. Zwycięzcą, a zarazem prawdziwym czempionem Karaku, zostaje gracz posiadający najwięcej skarbów. Gra bogato wyposażona i pięknie ilustrowana.

Pudełko zawiera:

80 płytek podziemi, 6 pionków bohaterów, 5 podstawek, 6 kart bohaterów, 5 arkuszy wyposażenia, 30 żetonów punktów wytrzymałości, 1 woreczek na żetony, potwory i skarby, 43 żetony potworów, 10 żetonów skrzyń ze skarbami, 2 kości, 1 żeton klątwy, księgę z ilustracjami, instrukcję.

Ominoes
GRA W KOŚCI ZE STAROŻYTNEGO EGIPTU


W tej abstrakcyjnej strategii dla 2 – 4 graczy należy gromadzić wielbionych przez siebie bogów – Horusa, Ra, Apepa oraz Kherpi. Bogowie dają niezbędne do wygranej punkty, ale aby ich zdobyć, musisz opracować skuteczną taktykę.

Pudełko zawiera:

Planszę dwustronną, 26 szt. kości do gry – Omino, tor punktacji, 4 walce do gry z 4 naklejkami, zasady gry.


Katalog gier planszowych
PDF - 5MB


Pełna oferta gier planszowych od Albi - gry strategiczne,
gry towarzyskie, gry dla dzieci i dorosłych.